×

جزئیات حساب خود را فراموش کرده اید؟

درباره دانشکده

معرفی اجمالی دانشکده

با موافقت دفتر گسترش آموزش عالی دانشگاه علوم پایه دامغان از ابتدای سال 1389 شکل جامع به خود گرفته و مجوز ایجاد دانشکده فنی و مهندسی به دانشگاه داده شد. در این راستا دفتر گسترش مجوز ایجاد رشته های مهندسی نرم افزار و مهندسی صنایع را با توجه به پتانسيل هاي موجود به دانشگاه اعطا نمود و از نيمسال دوم سال تحصيلي 90-89 دانشگاه پذيراي دانشجويان در رشته هاي مهندسي نرم افزار و مهندسي صنايع در دانشگاه  بوده است. هم اكنون دانشكده داراي 708 دانشجو در مقطع كارشناسي در پنج گروه مهندسي كامپيوتر-نرم افزار (229نفر)، مهندسي صنايع (216نفر)، مهندسي برق (96نفر)، مهندسي عمران (83نفر) و مهندسي مکانیک (84 نفر) مي باشد...

جزئیات بیشتر

اهداف دانشکده

پیشرفت های روز افزون در زمینه های گوناگون، نیاز بشر را به فراگیری و توسعه فناوری های نوین به همراه دارد. رشته های فنی و مهندسی در برگیرنده مجموعه علوم مبتنی بر فنون و روش ها در بکارگیری مفاهیم توسعه یافته توسط نظریه پردازان در عرصه های گوناگون اجتماع، صنعت، اقتصاد و غیره می باشند.

دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه دامغان با توجه به پیشرفت های روزافزون کشور و نیاز به پرورش متخصصین در زمینه های مختلف قصد دارد تا با استعانت از خداوند متعال رسالت مهم و ارزشمندی را در خصوص تربیت نیروهای کارآمد و تولید علم در رشته های مختلف فنی و مهندسی بر عهده داشته باشد. بدیهی است اساس پیشرفت جز با دو رکن آموزش و پژوهش بنیان نخواهد گردید و پرداختن به این دو رکن اساسی برای دستیابی به اهداف متعالی ایران اسلامی وظیفه تمامی اعضای دانشکده اعم از اساتید، دانشجویان و کارکنان می باشد.

اهداف آموزشي دانشکده عبارتند از پرورش دانشجوياني  كه آگاهي لازم را در موضوعات مربوط به رشته خود داشته و علاوه بر آشنایی با اصول و روشها، با پرورش ذهن  و افزايش مهارتها و ارتقاي روحيه پژوهشي ابزار لازم را برای کار در موقعیت های شغلی مربوطه و یا جهت ادامه تحصيل در رشته خود  يا ساير رشته هاي مرتبط كسب نمايند.

اهداف پژوهشي دانشکده عبارتند از ایجاد زمینه های لازم و فضای مناسب جهت برانگيختن تحقيقات گروهي، افزایش کمی و کیفی تولیدات علمی و ایجاد نوآوری و پرورش خلاقیت ها است.

3 رتبه برتر